Na temelju javnog poziva za privremenu umjetničku intervenciju u prostoru Pučkog otvorenog učilišta Zagreb u sklopu programa Radničko, žiri je u rujnu za realizaciju odabrao prijedlog umjetnice Duške Boban. Na otvoreni poziv putem emaila pristiglo je ukupno četiri prijedloga koje potpisuju Mihael Bađun i Lara Brezovec (naslov predloženog rada: Knjižica Radničko), Snježana Baković (naslov predloženog rada: i čovjek i prostor i vrijeme), Duška Boban (naslov predloženog rada: Arhitekstura) i Lana Bunjevac (naslov predloženog rada: Od Moše do Ulice proleterskih brigada). Prijedloge je valorizirao žiri čije su članice bile dr. sc. Sandra Križić Roban, povjesničarka umjetnosti, likovna kritičarka i znanstvena savjetnica na Institutu za povijest umjetnosti, zatim plesna autorica, izvođačica i pedagoginja Sonja Pregrad te povjesničarka umjetnosti, muzeologinja i nezavisna kustosica Sonja Švec Španjol.
Modernističko arhitektonsko i urbanističkog nasljeđe, posebno ono druge polovine 20. stoljeća, u fokusu je dugogodišnjeg umjetničkog djelovanja Duške Boban, koja prošireno polje fotografije koristi kao primarni medij svog autorskog izraza. U prijedlogu intervencije u zgradi Učilišta, Boban je osjetilne senzacije ambijenta namjeravala čitati kroz prizmu učenja i druženja s korisnicima prostora, uz paralelni rad na fotografskim arhivima pohranjenima u zgradi koji svjedoče o bogatoj i dinamičnoj povijesti zgrade, jednom od antologijskih primjera modernističke arhitekture, izgrađenom 1961. prema projektu Radovana Nikšića, Ninoslava Kučana i Bernarda Bernardija. Tijekom redovnih radnih boravaka u prostoru Učilišta u listopadu i participiranja u svakodnevnoj dinamici prostora u i uokolo zgrade, Boban je svoju intervenciju odlučila oblikovati kao svojevrsnu posvetu povijesti zgrade, ambijentu u kojem su procesi učenja, samoostvarenja i gradnje vizija budućnosti utkani u cjelokupnu prostornu strukturu.
Preplićući ono nekadašnje i ono sadašnje, Duška Boban gradi site-specific intervenciju u kojoj arhitektura postaje tekst, dok se u prošlosti reflektira potentnost neke nove budućnosti. Kako kaže autorica, "s vremenom provedenim u 'Moši', neočekivano se počinjem veseliti znakovima propadanja kao znakovima prisutnosti i opstojnosti. Tragam za njima provjerenim optičkim instrumentom, svojim fotoaparatom. Dešifriram jezik zgrade uz pomoć foto albuma nenadmašnih prethodnika. Ondje pronalazim vremensku kapsulu. I ovog puta iznosim na vidjelo odbačeno, sakriveno, zaboravljeno. Osvjetljavam arhiteksturu ne tako davnih vremena, oživljavam nadu u obnovu zgrade-simbola socijalne odgovornosti jedne države."
Predstavljanje umjetničke intervencije Arhitekstura Duške Boban u prostoru Pučkog otvorenog učilišta Zagreb planirano je krajem studenog.